Gezi Yazıları
midas'ın kulakları
Yazar Aysin Uysal   

Tarla kuşu hüzünlü ötüşüyle şafağın yakın olduğunu haber verdi. Onu başka ötüşler takip ederken yaşlı adam elindeki yağ kandilini üflemeden önce, terk etmekte oldukları yurdu, yaşamış oldukları evi şafağın alaca karanlığının da yardımıyla son kez süzdü. Sonra bir çift öküzün koşulu olduğu, içi eşya dolu eski arabanın sürücü yerine yerleşti. Kırbacın havaca şaklamasıyla öküzler ağır arabaya bir gayret asıldılar. Arabanın içinde üç kişiydiler. Yaşlı bir ana, orman işçisi baba ve genç oğulları. Günler sürecek yolculuk Kral yolu boyunca önce Bey Dağlarını sonra Batı Torosları aşarak Kuzeye Frig ülkesine kadar sürecekti. Orada ise onları bir kehanet bekliyordu: "Şehre ilk giren kişi kral olacak"

Yazı : İhsan Kuşçu Fotoğraf : Nermin Keskin Kuşcu ve İhsan Kuşcu

Devamını oku...
 
gülümseyen küba
Yazar Aysin Uysal   

İçim uzun zamandır kıpır kıpır. Ha bugün ha yarın derken o muhteşem gün geldi!... Bir şampanya şişesinden fırlayan tıpa misali ben de işlerin yoğun ellerinden fırlayıp geldim. İşte buradayım... Sevgili Küba!... Neredeyse herkesin dilinde "Fidel ölmeden görmek lazım" cümlesi… Benim dilimde "Sevgili dost Chavez de buralarda olur mu ki..." dilekleri... (Ki oldu dileğim...)

Yazı ve Foto Aysim Altay

 

Devamını oku...
 
touareg'lerin anavatanına yolculuk
Yazar Aysin Uysal   

 

Çölün acımasızlığında hayatta kalacak kadar sert, yüzlerini örttükleri mavi tüllerin ardında gizemli bir ırkmış Touareg’ler. Yerleşmeyi ve kök salmayı değil çöl rüzgârlarının onları götürdüğü yerlere gitmeyi severlermiş. Ve özgürmüşler. Rüzgar gibi, kum gibi, fırtına gibi… Ve Volkswagen Touareg’ler gibi.

Ayşin Uysal

Devamını oku...
 
İSOFF'un geleneksel İğneada macerası
Yazar Aysin Uysal   

Öyle bir gezi off-road gezisi düşünün ki katılan araçların en az yarısının kırılacağı peşin peşin biliniyor. Tüm gün durmadan buz gibi soğuk altında araç sürüleceği, gece kalınacak bir yer bulunursa yağmur altında kamp kurulacağı, bulunmazsa yine tüm gece araç sürüleceği, katılan istisnasız herkesin soğuktan donacağı ve tüm giysilerinin ıslanacağı baştan biliniyor. Kaç aklı evvel katılır dersiniz böyle bir davete? “Hiç” mi diyorsunuz, siz daha off-road’cuları tanımamışsınız.

Yazı Selahattin Toper, Foto Hüseyin Akbulut.

Devamını oku...
 
Valla Kanyonu Geçişi Raporu 2007 Temmuz
Yazar Administrator   

 Bu hikaye ve hikayedeki kahramanlar anlatılan olaylar tamamen gerçektir. Hiç bir yerden alıntı yapılmamıştır.Valla kanyonunu anlatmak gerçekten zor. Öyle bir yer düşünün ki her iki yanda da birer km yüksekliğinde duvarları (hatta bu duvarlardan ardı ardına üçer, dörder tane) olan bir yer. Problem olursa, hadi şuradan yukarı çıkalım diyemiyorsunuz. Kanyon size bir yerden bir yere geçmek için sadece tek bir noktadan izin veriyor. Bu nokta bazen deli gibi akan bir su, veya kenarı 30-40 mt olan bir duvarın üzeri. Bu kanyonu suyun hızlı aktığı bir Temmuz ayında bir kez daha geçmeyi deneyeceğiz./ Yılmaz Ece

Ayrıntılar 4x4 Freelife Dergisi 2007 Kasım sayısında...

 

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 9 Toplam: 20

Giriş Formu


Kayıp Parola?

Fotoğraflar


4x4 Off-Road

Motosiklet

Doğa Gezileri

Oyun - Eğlence