Yarışlar
"doğal engeller" bizi ne kadar engeller?
Yazar Aysin Uysal   

Enduro yarışları, farklı zorluk derecelerinde doğal ve yapay engellere sahip arazi koşullarında sürücü ve motosikletinin dayanıklılığının sınandığı motosiklet yarışı olarak tanımlanır. Bu yarışlarda dayanıklı olması beklenen sadece yarışçılar değildir. Organizatörler bu işe soyunduklarında onlar da bir çeşit dayanıklılık sınavı ile karşı karşıya bulurlar kendilerini. Gelin size 2007 sezonunda geçmiş bir Enduro yarışını anlatayım.

Yazı Taner Eraslan Foto Kaan Verdioğlu

Devamını oku...
 
bir sene böyle geçti...
Yazar Aysin Uysal   

2007 Off-Road sezonu geldi geçti, ama bakalım satır aralarında neler oldu bittti. Halit Ağan'dan dinleyelim...

Devamını oku...
 
off-road'da %50 bitirme oranını aştık
Yazar Aysin Uysal   

2008 Türkiye Off-Road Şampiyonası ilk ayağı, İSOFF organizasyonunda Şile’de koşulan 2 günlük bir yarışla start aldı. 2 gün ve zorlu 8 etap bekliyordu yarışçıları. 22 Ekip start almıştı ama genel off-road istatistikleri bu ekiplerden %50’sinin finiş göremeyeceğini söylüyordu. Önce hangi ekip yarış dışı kalacak şeklinde bahisler havada uçuşurken, sürpriz; ilk yarış dışı kalan, yarışın etaplarından biri oldu.

Yazı Ayşin Uysal, Foto Savaş Yılmaz, Tuğsan Moral

Devamını oku...
 
enduro'da 2008 yeni umutlarla başladı...
Yazar Aysin Uysal   

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun Resmi Yarış takvimi başlamadan evvel güney bölgesinde hazırlanan mahalli yarışlar kaybolmaya başlayan ENDURO RUHUNU tekrar ateşleyecek organizasyonlara dönüşüyor. Kemer Enduro Motosiklet Kulübü ve Beykonak Motosiklet Kulübünün organizasyonunu gerçekleştirdiği Mahalli Enduro Yarışında seyirciler de yarışçılar kadar heyecanlıydı...

Yazı ve Foto Ömer Ölçer

Devamını oku...
 

Giriş Formu


Kayıp Parola?

Fotoğraflar


4x4 Off-Road

Motosiklet

Doğa Gezileri

Oyun - Eğlence