4x4 Freelife Anasayfa arrow 4x4 Freelife Dergisi arrow Doğa Derneğinin ödüllü Doğa Okulu dünyaya açılıyor
Doğa Derneğinin ödüllü Doğa Okulu dünyaya açılıyor
Yazar Aysin Uysal   

Doğa Derneği’nin, doğa koruma çalışmalarında aktif olarak rol almak isteyen gençler için düzenlediği Doğa Okulu Eğitim Programı, 2008 yılında Gürcistan'da uygulanmaya başlayacak. UNDP (Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı) tarafından "Gençlik çalışmaları iyi örnekler ödülü”ne layık görülen Doğa Okulunda doğal alanların karşı karşıya olduğu sorunlara anında ve yerinde müdahale ederek katılımcı çözümler üretebilen gençler yetiştirilecek.

Doğa Okulu, doğa koruma çalışmalarında aktif görev almak isteyen gençlerin güncel doğa koruma teknikleri konusunda tecrübe kazanmalarını ve bu sayede doğanın etkin bir şekilde korunmasını amaçlıyor. Okul, doğa korumanın ekonomik, sosyal ve çevresel boyutlarını içeren üç aşamadan oluşuyor: Doğa korumaya giriş, sorun analizi, çözüm yöntemleri ve doğa korumada sürdürülebilir uygulamalar.

Kritik Ekosistemler Ortaklık Fonu (CEPF)’nun desteği, Uluslararası Doğayı Koruma Kurumu Uygulamalı Biyolojik Çeşitlilik Bilimleri Merkezi (CABS) ve Gürcistan Yaban Hayatı Koruma Merkezi (GCCW) ortaklığı ile yürütülen Doğa Okulu Eğitim Programı Mart-Mayıs ayları arasında gerçekleşecek. Toplam üç aşamadan oluşan okulun ilk aşaması Gürcistan- Batum’da diğer aşamaları ise Ardahan - Posof ve Erzurum - İspir’de uygulanacak.

 
< Önceki   Sonraki >

Giriş Formu


Kayıp Parola?

Fotoğraflar


4x4 Off-Road

Motosiklet

Doğa Gezileri

Oyun - Eğlence