4x4 Freelife Anasayfa arrow 4x4 Freelife Dergisi arrow Spor Volvo XC70 ile maceraya atılmaya hazırlanın...
Spor Volvo XC70 ile maceraya atılmaya hazırlanın...
Yazar Aysin Uysal   

“Spor otomobil” terimi iki şekilde yorumlanabilir. Otomobili, zorlu bir serüvende size yardımcı olmak için buz tutmuş bir dağın yarısına kadar çıkmanıza yardımcı olan bir donanım veya ortaya çıkarmaktan korkulacak kadar güçlü ve baş döndürücü güzellikte bir spor aleti gibi görebilirsiniz. Volvo Cars Spor ile ilgili Sponsorluklar Direktörü Johan Bexell, “Volvo otomobilleri, maceralarınızın ayrılmaz bir parçası haline geliyor. Onları dünyanın en iyi spor otomobilleri kılan da, bu” diyor.

                                                                                             

İskandinav tasarımının en iyi özelliklerini içeren Volvo XC70, her bir ayrıntısında sade hatlar ve akıllı işlevselliğe tam odaklanılarak hazırlanıyor. Volvo XC70 kayak, snowboard veya uçurtma gibi uzun nesneleri veya çanta ve çadır gibi hacimli eşyaları rahatlıkla taşıyabilecek tasarımda. Volvo XC70’in arka koltukları bağımsız olarak yatırılarak düz bir yükleme alanı elde edilirken, ön yolcu koltuğunun sırtı da tamamen yatırılarak sörf gereçleri gibi çok büyük yükler için bile uygun bir yükleme esnekliği oluşturabiliyor.

 

Volvo XC70’in bagaj bölümünde, yüklerin sabitlenebilmesi için alüminyum raylar ve hareketli bağlantı noktaları bulunuyor. Kullanılmayan bağlantı noktaları rayın içine gömülerek ortalıktan kalkıyor ve yan panellerde bulunan bağlantı gözleri de yükün yerinden kımıldamamasına yardımcı oluyor. Eklenecek çok işlevli raylarla, bir dizi kanca, yük sabitleme ağı, yükleme bölmesi düzenleyicileri ve yükle ilgili diğer aksesuarlar kullanılabiliyor.

 

Volvo Cars Program Tasarımı Şefi Stefan Jansson’a göre İskandinavya’nın sert kışı ve outdoor sporlarına yatkın tasarımcıları, otomobillerin birinci sınıf kış özelliklerine sahip olmasının önde gelen nedenlerinden biri.

 
< Önceki   Sonraki >

Giriş Formu


Kayıp Parola?

Fotoğraflar


4x4 Off-Road

Motosiklet

Doğa Gezileri

Oyun - Eğlence