4x4 Freelife Anasayfa arrow 4x4 Freelife Dergisi arrow G4 Challenge Heyecanı Başlıyor
G4 Challenge Heyecanı Başlıyor
Yazar Aysin Uysal   

Yarış ve macera meraklıları, kendinize -ve kondisyonunuza- güveniyorsanız hodri meydan: G4 Challenge’a katılıp 18 ülke takımıyla mücadele edecek Türk Takımı’nda yer almak için ilk adım, 6 Mart - 30 Haziran 2008 tarihleri arasında başvuru yapmanız.

 

18 ülkenin mücadele edeceği Land Rover G4 Challenge’ın Türkiye seçmeleri başlıyor. Türk takımını oluşturacak ikilinin seçileceği Land Rover G4 Challenge seçmelerine katılabilmek için www.landroverg4challenge.com adresinden başvuru yapmak veya siteden indirilecek formu Borusan Otomotiv’e göndermek yeterli olacak.

Kızılhaç ve Kızılay Cemiyetleri Uluslararası Federasyonu işbirliğinde organize edilecek olan Land Rover G4 Challenge için geri sayım son başvuru tarihi olan 30 Haziran 2008’den itibaren hızlanacak. Temmuz ayının üçüncü haftasında Land Rover G4 Challenge’a katılma hakkı elde eden ilk 100 kişi zorlu bir elemeden geçerek 38 kişiye indirilecek. Eylül ayındaki yarı finallerde ise yarışmacı sayısı 16 kişiye düşürülecek. Ekim ayında yapılacak olan ve yarışma yerinin gizli tutulduğu Türkiye finallerinde ise 16 yarışmacı kıyasıya yarışacak. Finaller sonunda belirlenecek 2 erkek ve 2 kadın yarışmacı, Şubat - Mart 2009 aylarında Ingiltere’de gerçekleşecek olan uluslararası ön seçmelerde Türkiye’yi temsil edecek. Uluslararası seçmeler sonunda seçilecek 1 kadın ve 1 erkek yarışmacı Land Rover G4 Challenge’da Türkiye’yi temsil edecek Türk takımını oluşturucak.

Bir kadın ve bir erkek yarışmacıdan oluşacak 18 milli takımın kurulacağı Land Rover G4 Challenge’da kazanan ülke takımı, ülkesinin Milli Kızılay veya Kızılhaç Cemiyeti’ne bir Land Rover kazandırma şansına da sahip olacak. Land Rover G4 Challenge ulusal seçmelerinde Türk Kızılayı’nı desteklemek için başlatılacak kampanyada yaklaşık 22.000 YTL’lik bir bağışın toplanması planlanıyor. Bu amaçla, ulusal seçmeler süresince sponsor firmaların da desteğiyle İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Bursa’da road showlar düzenlenecek.

Ulusal seçmelerin birinci ayağı Kanyon’da Mars Athletic Club’da profesyonel eğitmenler eşliğinde yapılacak. MAC’ın uzman kadrosu katılımcıların fitness seviyelerini belirleyecek ve ulusal finale kalan 18 kişi, finalden 1 ay önce antrenmanlarını MAC’ta yaparak zorlu finale en iyi şekilde hazırlanacak.

Özündeki off-road sürüşünün yanı sıra takım ruhu, fiziksel dayanıklılık ve macera tutkusunun da bulunduğu Land Rover G4 Challenge’da bu sene Yeni Freelander, Discovery 3, Range Rover Sport ve Defender’lar kullanılacak.

 

 
< Önceki   Sonraki >

Giriş Formu


Kayıp Parola?

Fotoğraflar


4x4 Off-Road

Motosiklet

Doğa Gezileri

Oyun - Eğlence